Перевірка швидкості завантаження сайту – як її виміряти?

Останнім часом багато говорять і пишуть про важливість прискорення завантаження для просування сайту в пошукових системах. Наводяться дані досліджень, які показують, що уповільнення сайту всього на 1 секунду знижує коефіцієнт конверсії на 7%. Співробітники Google навіть заявили, що більше 50% користувачів не стануть чекати появи сторінки в браузері більше 4-х секунд.

Как проверить скорость загрузки сайта?Як перевірити швидкість завантаження сайту?

Можна озброїтися спортивним секундоміром і кілька разів засікти період між натисканням на посилання і остаточним вивантаженням всіх даних в браузері. Потім обчислити середній показник.
Але це позаминуле століття. Сьогодні існують більш просунуті методики.

Способи вимірювання швидкості завантаження сайту

Якщо при створенні інтернет-магазину використовується конструктор, в інтерфейсі налаштування параметрів сторінки можна знайти розділ, де показується орієнтовна швидкість завантаження з урахуванням типу інтернет-з’єднання.

 • Dual-up (найповільніше).
 • Провідний інтернет.
 • Модем.
 • Wi-Fi.

Якщо використовувана веб-майстром CMS не має такого функціоналу, можна звернутися до допомоги онлайн-сервісів.

Google PageSpeed ​​Insights

Безкоштовний інструмент для веб-майстрів від найбільшої пошукової системи. Для аналізу потрібно ввести URL у відповідне поле і запустити процес. Результати видаються окремо для десктопів і мобільних пристроїв.

Пропонуються рекомендації щодо прискорення ресурсу. Велика частина порад відноситься до маніпуляцій на віддаленому сервері хостинг-провайдера. Доведеться звертатися в службу підтримки.
Додатково можна привести довгий список альтернативних інтернет-ресурсів, де здійснюється перевірка швидкості завантаження сайту:

 1. WebPage Analyzer
 2. SiteSpeed.me
 3. Monitis Tools
 4. Pingdom Tools
 5. WhichLoadFaster
 6. PR-CY

Всі ці сервіси розташовані в різних країнах, використовується обладнання різної потужності. Тому розкид результатів по одному випробуваному ресурсу досить великий.

Вимірювання швидкості сайту за допомогою інструментів веб-розробника

Співробітники хостингу Springhost розповіли про свій метод, що виключає похибки, що виникають при використанні сторонніх сервісів. Алгоритм наступний:

 1. У браузері Google Chrome виберіть пункт меню «Інструменти розробника».
 2. Відкриється таблиця з різними даними.
 3. У верхньому меню знайдіть пункт «Network».
 4. Перезавантажте сторінку.

У середній частині інтерфейсу знаходиться ще одна таблиця. Навпаки осередку «Name» із зазначенням URL дивіться пункт «Time». В поле буде вказана реальна швидкість завантаження поточної сторінки на цьому комп’ютері.

У рядках нижче вказан час завантаження кожного окремого елемента – картинки, скрипти, плагіни.

З вищевикладеного стає зрозуміло, швидкість сайту – параметр дуже відносний. Для бізнесу важливо з’ясувати конкретно – як швидко відображаються сторінки корпоративного сайту на комп’ютерах цільової аудиторії. Тоді і можна робити висновки – що робити і чи потрібно щось робити.