Розвиток ринку венчурних інвестицій в Україні 2015

В останні кілька років Україна зуміла зарекомендувати себе як країна-постачальник продуктів, конкурентних на глобальному рівні, заявив Андрій Колодюк, голова наглядової ради UVCA (українська асоціація міжнародних інвесторів).

Також він зазначив, що в країні полягає як мінімум пара інвестіціонниих угод протягом семи днів, а загальні показники в цій сфері зросли втричі, в порівнянні ситуацією п’ятирічної давності. Варто зазначити, що майже половина приходять інвестицій є зарубіжним капіталом.

У той же час, на його думку, поряд з європейськими країнами, український ринок все ще недостатньо капіталізований.

Частка приватних інвестицій у ВВП європейських країн

доля инвестиций в европе

За результатами 2015 року УАМІ склала звіт про стан сектора.

Щоб зрозуміти, яким був інвестиційний клімат в минулому році, звернемося до графіків і зведеннями зі звіту.

Динаміка загальної кількості угод за період 2010-2015

венчурные инвестиции

Отже, в нашій країні існує приблизно шістдесят компаній, що активно займаються інвестиціями. Ще двадцять не йшли з ринку, але і не проявляли сильної активності в 2015 році.

Всього за минулий рік було інвестовано 132 мільйони (в три рази вище, ніж в 2014). У порівнянні з ВВП, частка інвестицій зросла з 0,1% в 2010 до 0,16% в минулому році.

Всього було укладено 66 таких угод. Частка національного капіталу становить до 52%, а середнє значення чека на seed-стадії дорівнює приблизно 400.000 доларів.

Найбільш відомі події 2015 року в даній сфері, на думку UVCA, це купівля Looksery, а також інвестування в такі компанії, як «Розетка», Depositphotos, Petcube і Ciklum.