Як зробити бекап і відновитися з резервної копії?

Незважаючи на те що на багатьох хостингах передбачений автоматичний бекап сайту, при розробці інтернет-магазину рекомендується робити його також самостійно, зберігаючи всі необхідні файли на комп’ютері.

Процес створення бекапа і процедура відновлення сайту прості. З огляду на те, що веб-ресурси, створені на будь-якому движку, складаються з файлів движка і баз даних, то необхідно буде зберегти і те й інше.

Как сделать бэкап сайта?Наскільки часто має проводитися резервування, повинен вирішити сам власник сайту. Основним критерієм при ухваленні рішення є частота оновлення веб-ресурсу.
Отже, розглянемо 2 способи резервного копіювання сайту.

Як зробити бекап за допомогою FTP-менеджера?

Для створення бекапа може використовуватися будь-який FTP-клієнт – наприклад, FileZilla. Запустивши додаток, потрібно виконати наступне:

  1. Після установки з’єднання з сервером хостингу увійти в кореневу директорію (як правило, це public_html або htdocs).
  2. В іншій частині вікна програми потрібно вибрати папку, в якій будуть зберігатися резервні файли. У разі якщо бекап буде робитися часто, щоб не заплутатися, кожну нову папку можна позначати поточною датою.
  3. У налаштуваннях програми слід встановити відображення прихованих файлів – інакше вони не будуть скопійовані.
  4. Виділивши всі файли за допомогою кнопки Shift, натиснути «Завантажити».

Після того як файли будуть закачані, можна їх заархівувати – так вони будуть займати менше місця на диску.

Як зробити резервне копіювання, використовуючи phpMyAdmin

Якщо на хостингу застосовується cPanel, то phpMyAdmin можна знайти в директорії «База даних». У разі якщо такого скрипта немає, його можна завантажити і встановити самостійно. Для запуску скрипта, встановленого в кореневу директорію, в браузері потрібно набрати:

http: // <адрес_сайта> / <найменування_папки_зі_скриптом>.

Після запуску скрипта в панелі зліва потрібно вибрати необхідну базу даних (у разі якщо їх декілька), а в правій – натиснути кнопку «Експорт», яка знаходиться на панелі інструментів. Щоб зберегти базу відразу в архівованому вигляді, слід як спосіб експорту вибрати не «Швидкий», а «Звичайний», зазначивши в налаштуваннях опцію gzip. Натиснувши «OK», необхідно дочекатися появи діалогу копіювання, у якому потрібно буде вказати місце для збереження бази.

Відновлення даних

У разі якщо бекап створювався за допомогою клієнта FTP, розпакований архів (якщо архівація проводилася) потрібно буде аналогічним чином скопіювати на сервер хостингу.

При використанні скрипта phpMyAdmin необхідно спочатку видалити всі таблиці в наявній базі даних. Для цього в лівій панелі слід вибрати відновлення базу даних, потім в самому низу (під усіма таблицями) вибрати «Відзначити всі». Далі в тому же списку, де буде вказано «З зазначеними», вибираємо «Видалити».

Після підтвердження видалення таблиць можна приступити до імпортування бази даних. Для цього необхідно:

  • в правій панелі натиснути «Імпорт»;
  • потім – «Виберіть файл»;
  • вибравши файл, натискаємо «Вперед» і чекаємо, поки файли повністю не будуть завантажено на сервер.